Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dobré zdraví rostlin závisí na třech faktorech:
Substrát se správnými živinami
Odpovídající světelné podmínky
Dobrá kvalita vody

Světlo:
Správné osvětlení akvária je důležitým předpokladem pro růst rostlin a fotosyntézu. Pravidlem pro svícení je: nejméně 0,5Watt na 1 litr akvarijní vody.
Od té doby kdy dobré osvětlení začalo být důležité pro akvarijní rostliny, si můžete osvětlení zakoupit ve specializovaných obchodech, kde Vám prodejce poskytne potřebné informace.

Výživa a hnojivo:
Ze strachu z výskytu řas mnoho majitelů akvárií nehnojí, přestože nejlepší ochranou před výskytem řas jsou právě dobře hnojené rostliny! Akvarijní rostliny vstřebávají živiny kořeny a listy. Z toho důvodu musí být rozlišeno hnojení listů a kořenů.

Hnojení kořenů:
Cílené hnojení kořenů svědčí růstu rostlin. tetraPlant Crypto hnojivo, díky praktické formě tablet uvolňuje přísady cíleně, tak že mohou být ihned absorbovány.
Hnojení listů:
Mnoho živin akvarijní rostliny absorbují skrz své listy. Železo je velice důležitým prvkem, protože svědčí tvorbě chlorofylu, který je důležitý pro fotosyntézu.
TetraPlant PlantaMin je tekuté hnojivo s obsahem železa, které také obsahuje další důležité živiny jakým je například draslík, který akvarijním rostlinám dodává živý a bujný vzhled.
CO2 hnojivo:
Kysličník uhličitý je základní složkou fotosyntézy a je důležitý pro růst akvarijních rostlin.
TetraPlant CO2-Optimat od Tetra byl vyvinut specielně pro pílené hnojení CO2 akvárií o velikosti do 100 l.
CO2.Optimat pouze neslouží k péči o rostliny, ale také zvyšuje obsah kyslíku ve vodě. Také zachovává hodnotu pH a předchází ošklivým vápencovým usazeninám na listech akvarijních rostlin.
Upozornění: hnojení kysličníkem uhličitým je doporučeno pouze v denních hodinách, když je rozsvícené osvětlení v akváriu.

Akvarijní rostliny z přírody jsou často chráněné druhy a v mnoha případech se nehodí do sladkovodních akvárií. Navíc zde hrozí nákaza škodlivými látkami, parazity a řasami z jezírka nebo potůčků. Proto se ujistěte, že rostliny, které budete sázet do akvária jsou zakoupeny ve specializovaném obchodě. Obchodník nejenže nabízí krásné rostliny, ale také Vám poskytne kvalifikovanou radu, jak se o rostliny starat.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář